Hrant’ı kim öldürdü?

Hrant Dink öldürüldükten sonra, onu vuran beyaz bereli çocukla jandarma ve polisin fotoğraf çektirmek için nasıl kuyruğa girdiklerini hatırlıyor musunuz?

Hani şu üzerinde “Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez” yazan bayrağı arkalarına alıp, beyaz bereli çocukla tek tek fotoğraf çektirmişlerdi…

* * *

Hrant Dink öldürüldükten sonra bir anda stadyumlarda yüzlerce genç çocuğun nasıl da beyaz berelere büründüklerini hatırlıyor musunuz?

* * *

Beyaz bereli çocuk Bayrampaşa Cezaevi’ne girerken jandarmalar ve gardiyanların uzun bir kuyruk oluşturup, avuçları patlayıncaya kadar alkışladıklarını okumuş muydunuz haberlerde?

* * *

2014 yılı Hrant Dink anmaları sırasında, hava 18 derece olmasına rağmen, Hrant’ın Agos’unun önündeki polis memurlarının kafalarına beyaz bereler çektiklerini hatırlıyor musunuz?

* * *

Hrant’ın Ermeniler’i Türk nefretinden kurtulmaya çağırdığı sözlerinin nasıl çarpıtıldığını hatırlıyor musunuz? Bilirkişi raporlarının aksini söylemesine rağmen, Yargıtay’ın ısrarla onun sözlerini “Türklüğe hakaret” olarak kayda geçip, 301’den mahkûm edişini hatırlıyor musunuz? AKP’nin Türkiye’nin ilk kamu denetçisi olarak Hrant’ı mahkûm eden Yargıtay üyesini atadığını hatırlıyor musunuz?

* * *

Hrant yargılanırken her celse yaptıkları haberlerle onu biraz daha yakın bir hedef haline getiren gazete haberlerini hatırlıyor musunuz?

* * *

Hrant’ın konuştuğu televizyon programlarına bağlanıp, ağızlarındaki tükürüklerle birlikte etrafa nefret saçan, Hrant’a Türklüğe hakaret etti diye dava açan Ergenekoncuları hatırlıyor musunuz?

* * *

Hrant’ı öldüren beyaz bereli çocuk Trabzon’dan İstanbul’a giderken bütün ihbarları gözardı eden jandarma ve emniyet görevlilerini hatırlıyor musunuz?

Bütün o ihbarları görmezden gelen emniyetçilerin, valilerin nasıl terfi ettirildiklerini hatırlıyor musunuz?

* * *

Peki, 1915’te bu ülkede neler olduğunu hatırlıyor musunuz? Son yüz senedir gayrimüslimlerin başlarına neler geldiğini hatırlıyor musunuz? 

* * *

Şimdi, tetikçileri, azmettiricileri, cinayetin işleneceğini bilmelerine rağmen bilmezlikten gelenlerin hepsini cezalandıralım, eyvallah…

Ama o cinayeti çözmek için her şeyi hatırlamamız gerekiyor; her şey hafızalarımızın kıvrımlarında saklı bir şekilde duruyor…

Hatırlıyor musunuz?

.Not: Bu yazı ilk olarak 2015 yılında yayınlanmıştır

One thought on “Hrant’ı kim öldürdü?

  1. ERMENİ SOY SÜRGÜN/=KIRIM’INI KABUL EDİP DE İÇSELLEŞTİREMİYEN,BİZ TÜRKLER,DEMİRTAŞ’A, AHMET TÜRK’E …………. KADAR BU KIRIMA EŞLİK EDİP MÜLKE,GENÇ KIZLARIN KOYUNLARINA SAHİP OLAN KÜRTLER,
    MÜBADİL OLARAK GELİP “TÜRKLÜK SÖZLEŞMESİ” İLE BEYİNLERİ,İDRAKLERİ KİLİTLENENLER,
    KENDİMİZLE YÜZLEMEYİ GÜNCELLEŞTİRİP AÇIK SEÇİK ORTAYA ÇIK-A-MAYIP,
    “BİZ DE ÖYLE DÜŞÜNÜYORUZ AMA,ORTAYA ÇIKMAYA KORKUYORUZ’A SIĞINANLAR EKSİLMEDİKÇE,
    BU KATLİAMLARA YATKIN TETİKÇİLER BOY GÖSTERECEK O TETİKÇİLERE SELAM DURUP FOTOĞRAF ÇEKTİRME YARIŞI SÜRECEKTİR..

Comments are closed.